
Manuální terapie
Manuální terapie je jednou ze základních metod užívaných k léčbě pohybového aparátu, kdy se prostřednictvím mobilizačních a manipulačních technik ovlivňují svaly, fascie a ostatní měkké tkáně.

Ultrasonografie pohybového aparátu
Ultrazvukové vyšetření je zlatým standardem v zobrazení patologických procesů. Jeho výhodou je bezbolestnost, nulová zátěž pro pacienta a okamžitý výsledek bez nutnosti čekání na vyhodnocení.

Radiální rázová vlna (RSWT)
Aplikace radiální rázové vlny je fyzikální metodou užívanou k léčbě akutních i chronických bolestivých stavů, kdy je do tkání dodávána energie, která vyvolává hojivé procesy.

Vysokovýkonový laser (HILT)
Terapie laserem spočívá v průniku paprsku do postižené tkáně, čímž dochází k hojivému, protizánětlivému a tepelnému efektu. Využití laseru je u bolestivých stavů, poúrazových stavů, úžinových syndromů nebo periferních obrn.

Kineziotaping
Kineziotaping je metoda založená na neurofyziologických principech a spočívá v nalepení elastických pásků na kůži, které jsou využívány pro akutní i chronické potíže pohybového aparátu.

Podoskop
Podoskop je moderní diagnostický přístroj, který umožňuje diagnostiku vad nohou. Pomocí podoskopu lze zobrazit a podrobně hodnotit zatížení různých partií chodidla.

PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ
Principem přístrojové lymfodrenáže je komprese dolních končetin pomocí vzduchem nafukovaných návleků. Rytmickým nafukováním jednotlivých komůrek pak dochází k vyhánění lymfy směrem k tělu. Tato procedura odstraňuje lymfogenní otoky, zlepšuje celulitidu a přináší úlevu všem s nadměrnou zátěží dolních končetin.

INDIVIDUÁLNÍ SPORTOVNÍ TRÉNINK
Sestavení individuálního tréninkového plánu pod dohledem odborníka přináší několik výhod. Tréninkové jednotky jsou rozvrženy tak, aby byl celý proces maximálně efektivní a zároveň bezpečný. Součástí je také dostatečná časová dotace pro regeneraci.

BAŇKOVÁNÍ
Principem baňkování je vytvoření podtlaku v nádobě, kterou je možné přikládat na různé partie těla. Využití této metody je zejména k uvolnění svalových spasmů, zlepšení pružnosti pokožky nebo jako doplněk ke klasické terapii, kdy je potřeba zvýšit lokální prokrvení tkáně.

TERAPIE SUCHOU JEHLOU
Terapií suchou jehlou je myšleno zavádění tenkých jehliček do tzv. myofasciálních trigger pointů ve svalech. Jehlička mechanicky tyto spoušťové body narušuje a přispívá k jejich odstranění.

Fyzioterapie pro nejmenší
Speciální cvičení pro nejmenší děti respektuje zásady na podkladě fyziologického neuromotorického vývoje. V našem portfoliu tak nabízíme Vojtovu metodu, cvičení na míči, senzomotorické cvičení a další podobné přístupy uzpůsobené pro ty nejmenší jedince.

Psychomotorická poradna
Naše psychomotorická poradna nabízí konzultace hned od narození. Přináší Vám tak rady, ukázky a nácvik, jak správně zacházet s miminkem pro jeho správný rozvoj pohybu, vzpřimování a chůze. Dle zájmu rodičů je možné konzultovat i další témata týkající se kojení, masáže, vaničkování a plavání, nošení dětí apod.

Gynekologická fyzioterapie
Gynekologická terapie se zabývá několika aspekty gynekologických obtíží, které zahrnují potíže s otěhotněním, přípravu na plánované těhotenství, péči v těhotenství s následnou přípravou k porodu a poporodní terapii včetně práce s jizvami nebo oslabením břišní stěny.

Viscerální fyzioterapie
Viscerální fyzioterapie je méně známým druhem terapie, jenž si klade za cíl ovlivnění ošetření vnitřních orgánů a jejich závěsného aparátu. Lze tuto metodu využít u určitých typů bolestí břicha, zácpy nebo refluxní choroby jícnu.